5 visbiežāk izplatītās mājas uzkopšanas kļūdas

Mājas uzkopšana, iespējams, nav tava mīļākā nodarbe, taču tā ir absolūti nepieciešama. Lielākā daļa no mums vēlas, lai darbs tiktu paveikts pēc iespējas ātrāk, vienlaikus iegūstot pēc iespējas labāku rezultātu. Lai atvieglotu ikdienas tīrīšanas darbus, esam apkopojuši piecas biežāk izplatītās kļūdas, kuras, iespējams, veic arī tu. Nedaudz izmaini savu mājas uzkopšanas taktiku, un tu spēsi visu padarīt ātrāk un efektīvāk.

1. Uzkopšanas darbu atlikšana

Pat ja tu steidzies, notīri traipu uzreiz, kad tas radies. Izvēlies – velti 20 sekundes tā notīrīšanai tagad, vai 20 minūtes tā novēršanai vēlāk.

Tas attiecas arī uz telpu kopējo uzkopšanu – tikai dažas minūtes dienā, ko pavadīsi telpas sakopšanai, aiztaupīs stundu ilgu istabu beršanu un mazgāšanu vēlāk.

2. Tīrīšanas uzsākšana no nepareizas vietas

Neviens nevēlas tīrīšanai atvēlēt vairāk laika, nekā paredzēts. Ja tīrīšanu uzsāksi no nepareizas vietas telpā, nāksies lieki atkārtot darbības un veltīt vairāk laika uzkopšanas darbiem.

Vispirms sāc ar nevajadzīgām lietām – izmet tās ārā vai novieto atbilstošā vietā. Tikai tad vari uzsākt tīrīšanu. Uzkopšanu veic virzienā no augšas uz leju – sākot no griestiem līdz grīdai, no loga virspuses līdz apakšai utt.

3. Nepiemērotu tīrīšanas līdzekļu izmantošana

Velti laiku līdzekļu apraksta izlasīšanai. Uzzini, kā to pareizi lietot, un, vai šis līdzeklis būs piemērots vajadzīgās virsmas tīrīšanai. Tīrīšanas līdzeklim jābūt pietiekami spēcīgam, lai efektīvi novērstu netīrumus, taču droši lietojamam – lai tas nebojā virsmu.

4. Netīru tīrīšanas rīku izmantošana

Rīkiem, ko tu izmanto mājokļa tīrīšanai, jābūt tīriem, pretējā gadījumā tu visu padarīsi vēl sliktāku, izplatot baktērijas un netīrumus pa visu telpu. Visvairāk baktēriju uzkrāj virtuves švammes. Regulāri jāiztīra arī veļas mašīna un putekļusūcējs.

Vienreiz lietojamās lupatiņas ir lielisks risinājums, ja vien tu ar vienu lupatiņu neplāno tīrīt visu māju. Katru uzkopšanas uzdevumu paveic ar atsevišķu drāniņu.

5. Nemācīšana bērniem palīdzēt mājas darbos

Bērniem ir jāiemāca, kā veikt mājas darbus jau agrā vecumā. Pirmsskolas vecuma bērni vēlas atdarināt visu, ko dara viņu vecāki, tāpēc sāc ar vienkāršām lietām, piemēram, veļas locīšanu vai netīro drēbju likšanu veļas grozā. Ar laiku iemāci veikt arī citus darbiņus.

Pastāsti bērnam, ka regulāri paveicot mazus darbiņus, iespējams atvieglot sev dzīvi, jo nebūs uzkrājies liels nepadarīto darbu daudzums.

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!